top of page

Scroll down for english version.

Jmenuji se David Černý.

Narodil jsem se v roce 1992.

Momentálně jsem absolventem magisterského programu v ateliéru skla na UMPRUM. Dále jsem absolvoval bakalářský program na ČVUT, kde jsem na Fakultě architektury vystudoval Průmyslový design.

 

Zajímá mě velká rozmanitost designu. Od produktového až k průmyslovému, rád v něm hledám i přesahy do umění užitého až volného. Ve své práci se snažím vždy především o čistý a jednoduchý tvar, který je výsledkem promyšleného konceptu a ne prázdným naplněním soudobých trendů, což je pro mě zásadní.

Rád si hraji s drobným detailem, kterým se snažím posílit celek a často od něj i celý výsledný koncept buduji.

Pro hravost a smysl pro dokonalou kompozice obdivuji práci Ettora Sottsasse a De Lucchi. Pro lehkost a čisotu pak práci Thomase Feichtnera.

My name is David Černý

I was born in Prague  in 1992.

I am a graduate of Master program in glass studio on Academy of Arts, Architecture and Design and I graduated Bachelor program at CTU Industrial Design.

Im interested in wide variety of designs from industrial design to applied arts, which sometimes extends to the free arts

My main goal in my workflow is a simple shape that is the result of a coherent concept.

I like to play with small details, which I try to strengthen the whole and it often depends on the whole concept.

Playfulness and sense of perfect composition admire the work of Ettore Sottsass and De Lucchi. For ease and clear form admire the work of Thomas Feichtner.

bottom of page